Warcrafťáci zachraňují život

30. července 2014 v 10:37 |  Články
Oba kluci jsou milovníky populární počítačové hry World of Warcraft, která se hraje proti dalším hráčům přes internet. "Ondra hrál a uviděl postavu, která přes chat ve hře psala, že se chce zabít. Jediný Ondra se zeptal, proč to chce udělat," popsal při předávání cen Tomáš Jedlička. " Dívka napsala Ondrovi zprávu a potom mu poslala fotku místa, kde by se chtěla zabít. Byl na ní prudký sráz s ostrými kameny," dodal. Ondřej jí šílený čin nakonec dokázal vymluvit. Až později vyšlo najevo, že se dívka jmenuje Katka, je jí patnáct let a bydlí v Liberci. Místo na fotografii, ze kterého plánovala skočit, byla hora Ještěd.
Oba chlapci se svým příběhem zvítězili v kategorii Pomoc na netu sedmého ročníku soutěže Dětský čin roku. V té se každoročně v sedmi kategoriích vybírají děti z celého Česka, které dokázaly pomoci lidem ve svému okolí. Letos mezi nimi kromě Ondry a Tomáše byl například devítiletý školák Patrik, který zachránil svou těhotnou maminku při epileptickém záchvatu, nebo čtrnáctiletý Jirka, jenž spolu s bratrem pomohl zastavit lesní požár.


Dětští hrdinové. Tak se dají označit Ondra Kumšt (13) a Tomáš Jedlička (13) ze základní školy ve Slavkově. Díky počítačové hře se jim loni o prázdninách podařilo zachránit život Katce (15), která plánovala spáchat sebevraždu. Za to včera obdrželi cenu Dětský čin roku 2011 v kategorii Pomoc na netu.

zdroj: Blesk
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.