Bezdomovci mají z autobusu noclehárnu i náhradní domov

17. července 2014 v 15:46 |  Články
Bezdomovci mají z autobusu noclehárnu i náhradní domov


Pod pražskou magistrálou vedle ulice U Bulhara stojí dva speciálně vybavené autobusy pro bezdomovce. Přes noc v nich najdou střechu nad hlavou, možnost sledování filmů, čtení knížek, ale také připojení k internetu. Městská část Praha 2 podpořila tento projekt minimálně do konce roku.

Projekt Autobus letos spustila nezisková organizace Seven Roses. Dva autobusy přistavila poblíž centra Naděje pod pražskou magistrálu vedle ulice u Bulhara. Jeden je vybaven dřevěnými palandami, ve druhém jsou sedačky. Celkem mohou oba autobusy pojmout 46 lidí. Bezdomovcům nabízí nejenom nocleh, ale také drobné občerstvení a kulturní servis.
"V jednom z dálkových autobusů se mohou lidé bez domova prospat na sklopených sedačkách. Máme tady televizi, knihovnu, filmy na DVD. K dispozici je také telefon, internet, který slouží klientům k lepšímu vyhledání práce, nebo brigády. Druhý autobus je lůžkový s dřevěnými palandami," řekl autor projektu Marcel Levin.
Podmínkou pobytu v autobusech je to, že lidé nejsou pod vlivem alkoholu a drog, musejí přijít čistí a vykoupaní. V autobusech přespávají především starší lidé nebo invalidé, kteří nemají dostatek peněz na nájemné. Zde zaplatí za nocleh a veškerý servis 25 korun.

Klienty jsou důchodci i lidé s hendikepem

"Máme tady i důchodce. Momentálně dvě babičky, které u nás spí každý večer. Jedné důchod nestačí ani na základní potřeby, tak musí žebrat. Měli jsme tu i tři dámy, které byly v pokročilém stádiu těhotenství. Jinak sem chodí i zdravotně postižení, kterým důchod nestačí na to, aby mohli žít důstojným životem," dodal Levin.
Autobusy pro bezdomovce mohou stát v Praze U Bulhara nejméně do konce roku. "Projekt by nebyl možný bez celé rady Městské části Praha 2, starostky Jany Černochové a místostarostky Kateřiny Jechové. Samozřejmě budeme žádat o prodloužení, protože je narůstající počet bezdomovců," doplnil Levin.

zdroj: novinky.cz
=============================

Krásný záměr, a více než bezdomovců mi je líto některých kreatůr, co se k tomu článku vyjadřují dole v diskuzi. Nikomu nepřeju dostat se na dno a být skoro zlomen...
 


Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 17. července 2014 v 15:52 | Reagovat

To zní jako pro ně dobrá podmínka. Ale kdoví kam s nima v noci jezdí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.